Bugun...“YOLSUZLUK VAR DEYİP GEÇİŞTİRMEYECEĞİZ”

GELECEK PARTİSİ KÜLTÜR VE SANAT POLİTİKALARI BAŞKANI SEMA SİLKİN ÜN, “YOLSUZLUK VAR DEYİP GEÇİŞTİRMEYECEĞİZ”

facebook-paylas
Tarih: 28-07-2022 09:42

“YOLSUZLUK VAR DEYİP GEÇİŞTİRMEYECEĞİZ”

Gelecek Partisi Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı Sema Silkin Ün Amasya ziyaretinde yaptığı açıklamada “Yolsuzluk var deyip geçiştirmeyeceğiz” dedi.

Gelecek Partisi Genel Merkez yöneticilerinden oluşan heyet Amasya İl Başkanlığını ziyaret ederek basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Ün açıklamasında,“Anadolu ziyaretlerimizi genel merkez yöneticilerimizle beraber yapıyoruz. Kulağı her zaman esnafında, çiftçisinde vatandaşın yanında olan bir siyasi parti olarak bugün Amasya’da toplanmış bulunuyoruz. Çözüm önerilerimizi güçlendirilmiş parlamenter sistem başta olmak üzere ilk olarak Gelecek Partisinin ortaya koyduğu sistem başta olmak üzere yargı reformundan yaşadığımız ekonomik buhrandan çıkış yoluyla alakalı ayda bir ortaya koyduğumuz belgelere varana kadar tüm konularda çalışan bir mutfağın ürettiği belgeleri kamuoyuyla paylaşmaya gayret ettik. Sahada gezerken bir konu üzerine eğilmemiz gerektiğini anladık. Birçok muhalefet partisi vatandaşlar bir yolsuzluk düzeni olduğu konusunda hem fikir. Türkiye’nin en büyük problemini sorduğumuzda bütün hanelerin mutfağına cebine düşen bir ateş var. Buna da ekonomi diyoruz. Gelecek partisi dışında bu konunun üzerine düşülmediğini görüyoruz. Evet ekonomik buhran ve yıkım içerisindeyiz. Türkiye iflasın eşiğine gelmiş bunların hepsi verilerle ortaya konula biliyor. Ama bu sanki kendiliğinden oluyor gibi de bir algı var. Bizler hem ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla ve sivil toplumlarımızda anlamaya çalıştığımız şey yaşadığımız ekonomik buhranın kendiliğinden olmadığı dünyayla paralel yürümediğini görüyoruz. 1.’si cahil bir ekonomi yönetimi var. 2.’si de önü alınamayan vazgeçilemeyen bir yolsuzluk düzeni var. Bu ikisini ortadan kaldırma iradesine sahip olan bir siyasi parti olarak en fazla konuşma hakkına sahibiz diye düşünüyorum. Çünkü genel başkanımızın başbakanlığı döneminde ortaya koyduğu vizyon, şeffaflık, rantla mücadele etmek ve temiz siyaset anlayışını hakim kılmaktı. Tabi bunun bedelini ödedi. Ama kaldığı o hikayeyi kaldığı yerden devam ettirmek için Gelecek Partisini yine bu uğurda bedel ödeyen kurmaylarıyla beraber birlikte durdu” dedi.

TÜRKİYE’NİN KAYNAKLARI ÜLKENİN KAYNAKLARI NEREYE GİDİYOR

Bizim anlatmamız gereken vatandaşa aslında Türkiye’nin kaynakları ülkenin kaynakları nereye gidiyor diyen Ün,“O kaynaklar o yolsuzluklara gitmese Türkiye bugün bu içinde bulunduğumuz krizi, iflası yaşar mıydı? Bunun cevabı net olarak hayırdır. Şimdi insanlar diye bilir ki 20 yıldır yok muydu? Sizlerde bu mevcut iktidar partisine oy vermediniz mi. Bizim kanaatimiz 20 yıldır bu yoktu. Ak Partinin ilk kuruluş yıllarında hakikaten bu konularda yolsuzluk meselesine yolsuzlukla mücadele için yola çıkmış partiydi. Ve bizim şahitliklerimizde böyle bir şey yoktu. Hakikaten hizmet etmek vizyonunu ortaya koymuştu. Yıllar geçtikçe bir yozlaşma söz konusu olmuştur. Bizlerin belki o konumlarda olmadığımız için çok fazla şahit olamamışızdır. İnsanlarında şöyle düşünceleri oldu. Bazen seçmenler nasıl oy verdiler diye soruyorlar. Bir şeylerle iktidar partisi mücadele etti. Vesayetlerle, medyanın, askerin vesayetleriyle mücadele ederken diğer meseleler çok göze gelmedi. Sayın Cumhurbaşkanı yanında güçlü insanlar ve kadrolar varken bir çok vesayetle mücadele edebilme kudretine sahipti. Ne zaman ki o ehil kadrolar onun yanından ayrıldılar bir başına ve tamamen kendi sözünden çıkmayan bir kadroyla harekete başladı. Bu sefer vesayetlere teslim olmaya başladı. O zaman vatandaş o yolsuzluğu göremiyordu. Şimdi zaman geçtikçe şunu da anladı; burada bir şeyler var ama konduramıyorlar da. Sonra sorgulamaya başlıyorlar ve bu da son 5-6 yılların sorgulamasıdır. Şimdi biz o sorgulayan vatandaşa çok net bir şekilde belge ve delilleriyle tanıklıklarımızla bu yolsuzluk düzeninin nasıl kurulduğunu ve Türkiye’nin damarlarındaki kanın nasıl emildiğini anlatmamız gerekiyor. Biz siyasetçiler olarak bunu vatandaşa anlatmakla mükellefiz. Vatandaşımız bunu bilmezse başka motivasyonla oy verebilir. Ama burada vicdani sorgulama yaşatacak bir bilgilendirme yapmamız gerekiyor. Yolsuzluk var deyip geçiştirmeyeceğiz” ifadeleriyle açıklamasına son verdi.

 

 
Bu haber 313 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI