Bugun...


Yalçın Akbulut

facebook-paylas
ŞEHZADELER ŞEHRİ GÜZEL AMASYAM
Tarih: 04-06-2021 08:33:00 Güncelleme: 04-06-2021 08:33:00


Amasya'nın yeri benim için ayrı bir özellik taşır her şeyden önce Tekirdede mezarlığında oğlum yatmaktadır. Amasya şehrinde uzun yıllar yaşamanın ve görev yaptığım bu şehrin insanlarıyla iç içe olmanın gururunu hep yaşamış ve yaşantımda benim için çok özel yeri olduğunu her dost meclisinde konuşmuşumdur. 
Bu nedenle Amasya'ya farklı bir gözle bakmışımdır hep, burada huzur var güzel bir hava var, insana sevecen bakan bir halkı var her şeyden önce asayiş var gürültüsüz meyve ağaçlarının içinde bir yaşam var.
Meslek hayatımın en güzel günlerinin geçtiği bu şehire hayran olmamak elde değil demiştim. Burada doğmamıştım ama benim yaşadığım en güzel şehir olmuştur bu nedenle nufüs kaydımı bile buraya almıştım.
Artık Amasyalıydım,
Amasya Şehzadeler şehri olarak anılsa da, doğal ve tarihi zenginlikleri bol, ışıl ışıl bir şehirdir artık,
“Işıl ışıl modern bir kent” sloganı ile çalışan bir belediye ve onlara inanan halkının sevgisini aldıklarını gözlemlediğim çok güzel bir görüntü,
Amasya, heybeti ve nezaketi ile şehzadeler gibi dimdik ayaktaydı… Amasya ve Amasyalı için oluşturulan kurallar, Amasyalının yaşam biçimi olmuştur artık.
Bence ülkemin Belediye başkanları birer çalışanının gönderip adım adım gezdirmeliler Amasya'yı…
Başının da, sonunun da ne kadar temiz, düzenli, sakin ve huzur verici olduğunu görmeliler.
Amasya'da önceliğin insan olduğuna, şahit olsunlar ki yeşil alanların betona çevrildiği değil,her bir karışın yeşile boyandığı bir Amasya görsünler…
Ortasından akan Yeşilırmağın verdiği güzellikle her iki yanının dağlarla çevrili olması güneşin batışının bile ayrı güzelliğe olduğunu yaşasınlar.
Güneşin artık batışı bile Yeşilırmak üzerinde adete dans edercesine Fotoğraf sanatçılarına bile çok sevdikleri görüntüyü adete altın tepside sunmaya çalıştığını görsünler.
Ne varsa… Güzellikler, çirkinler… yok artık tertemiz Amasya'ya yaşamak varmış
Güzel insanların güzel şehri iyiki seni yaşamışım ve ölünceye kadar da yaşayacağım. Öldüğümüzde de zaten tekirdede bizi bekliyor...
Sağlıcakla kal güzel Amasya'm...Bu yazı 4508 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI