Bugun...


Yalçın Akbulut

facebook-paylas
AŞIMIZI OLALIM CANLARA KIYMAYALIM
Tarih: 10-08-2021 08:19:00 Güncelleme: 10-08-2021 08:19:00


Ülkemiz bir yandan yangın ile uğraşırken adete virüs illetinin sarmalı iyok sayılır duruma geldi.Korona illeti  şekilden şekile girerken gençlerimiz sanki kumsalda güneşlenircesine bu tehlikeyi yok saymaktan geri kalmıyorlar.
Bilim adamlarının yaptığı açıklamaları yine 65 yaş üstü dinliyor çünkü gençlerimiz haber dinlemedikleri gibi okumuyorlar da başkaları da söyledi mi işine bak kardeşim benim aklım yok mu şarkısını çalmaya devam ediyorlar.
Unuttukları bir şey var ki şu anda yoğun bakımlarda yatan hastaların büyük çoğunluğu aşı olmayan insanlar 65 yaş üstleri 3 doz aşılarını oldular yakalansalar bile ayakta geçirmeye devam ediyorlar.Aşınızı olsanız günahsız insanların kanına girmeseniz ne olur bakın okullar açılacak ama bu şartlarda yine bir yıl heba edilecek bu yaştaki gençlerimizin eğitim hayatı sönmüyor mu sizce haydi gençler bu ülkeyi Atatürk sizlere emanet etti bu ülkenin insanına kıymayın aşınızı olun ülke geleceğine sahip olmanın yollarını arayın.
Şimdi bu gençliğe sormak lazım ben aşı olmuyorum dediğiniz yaşadığınız ülke totaliter rejimle yönetilseydi bunu diye bilecek miydiniz
Bundan da anlaşılıyor ki, bizde demokrasi dediğimiz demokrat kavramı kişilerin hür iradesiyle düşünüp özgürce ifade edebildiği bir olgudan çıkıp siyasetin potasında eriyen ve kendini siyasetin emrine veren daha doğrusu siyasiler tarafından kendilerine entegre edilen bir kavram olarak kalır.
Ülkemizde siyasetin tek elden yürütüldüğünden, yetişmiş uzman ve kariyer sahibi yerine liderlere şartsız ve tam bağlı olup önce evet deyip parmak kaldıracak, sonra lider hayır deyince parmağını indirecek vekiller yerel yöneticiler tercih sebebidir. Bunun adına da demokrasi ve özgür iradeyle seçilenler diyeceksiniz.
İşte burada durmak lazım aşı olmayanlarda bir yerlerden aşı olmayın talimatımı alıyorlar sizce.Bu yazı 11641 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI