Bugun...


Yalçın Akbulut

facebook-paylas
BİR MİLLETİN DOĞUŞU
Tarih: 31-08-2020 08:32:00 Güncelleme: 31-08-2020 08:32:00


Bu Millet 30 Ağustos Zafer Bayramı günü küllerinden yeniden doğduğu ve onun içinde  tarihimizin en gurur verici zaferi olarak adlandırdığı bir kurtuluş meşalesinin yandığı gün olarak kabul etmiştir.Sevr ile Mondros ile tıpkı bugün olduğu gibi tarih boyunca hiç durmayan haçlı zihniyetine karşı bu Milletin çocuklarının verdiği zafer şarkısıdır 30 Ağustos onun içindir ki bayramdır ve bu millet yaşadıkça da bayram olarak kutlanacaktır.
Üstünde yaşadığımız Vatan toprakları işgal edilerek yok edilmek istenmiş , kendi yurdunda esir edilen bir millet olarak kalmamızı istenmişmiş,fakat unuttukları bir şey varki bu millet tarih boyunca hiç esir olmamış hürriyeti kendisine düstur ednmiş bir millet olarak kalmıştır.
Büyük komutan , Atatürk'ün önderliğinde yeniden dirilişi, yeniden şahlanışı başlatmış,ve Başkomutanlığı kazandığı bu zaferle ülkemizin üzerine çöreklenmiş o kara bulutlar Afyondan başlayıp 14 günde İzmir'de sona eren kurtulış mücadelesi ile son bulmuştur.
Yine bugün olduğu gibi arkasına AB yi alarak Türk'e meydan okuyacak kadar kendini akılsız sanan Yunan hükümeti bir şamar yemek için adete kaşınıp durmakta olduğunu göstermekte ve utanmaz Arap arap ülkeleride bu küstah tavırlar içinde ki Yunan'lılara destek vererek bizi yine arkamaızdan vurmaya çalışmaktadırlar.
Bu zaferle; Emperyalist ülkelerin donattığı, emperyalizmin yönlendirdiği Yunan ordusu ezilmiş, Türklerde  bayram sevinci yaşanmış , bütün mazlum uluslarda, sömürgelerde  Emperyalizme karşı kazanılan Türk zaferi kutlamışlardır. 
Pakistan Devlet Başkanı  Mehmet Ali Cinnah'da Londra' da bir basın toplantısı yaparak şunları söylemişti.: “ İngiliz hükümeti barış için Mustafa Kemal Paşa'ya yardımcı olabilirdi. Ama olmadı. Tersine savaşı körükledi. Biz Hint Müslümanları, o kazansın diye durmadan dua ettik. Şimdi de kazandığı için Allah'a hamd ediyoruz. Kazanan yalnız Mustafa Kemal Paşa değildir, bütün esirler dünyasının zaferidir demişti.
İşte bütün dünyanın saygı duyduğu büyük Önder Atatürk, dünyanın en haklı, en ahlaklı ve en meşru savaşını kazanarak Osmanlı devletinin küllerinden, tam bağımsız yepyeni bir devlet çıkarmış ve o devleti de Türk gençliğine emanet etmiştir. Şimdi o emaneti sonsuza dek korumak ve kollamakla görevliyiz hepimiz. Çünkü emperyalizmin açgözlü saldırganlığı, bütün dünyayı kana bulayan gözü dönmüşlüğü, bitmedi, bitmiyor, günümüzde de çeşitli yöntemlerle sürüyor! O yüzden de uyanık olmak, tedbirli olmak, güçlü olmak zorundayız! AB devletleri ve arkasından koşan bazı Arap ülkelerine karşı 83 milyon kenetlenip yeni bir cihan savaşı vermektende geri durmayacağımız kesindir.
30 Ağustos Zafer Bayramı Türk ulusuna kutlu olsun!Bu yazı 1867 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI