Bugun...


Yalçın Akbulut

facebook-paylas
19 MAYIS'TA ATATÜRK'Ü ANMAK
Tarih: 20-05-2021 08:42:00 Güncelleme: 20-05-2021 08:42:00


Üzerinden 102 yıl geçen 19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı tarih, Atatürk Millî Mücadele sıralarında Türk milletini ileri götürecek olanların ve köhnemiş fikirlere karşı gelecek olanların genç fikirler olduğunu görmüştü. Bu nedenle de “gençlik” kavramı Atatürk için ayrı bir önem taşımaktadır. Atatürk gençlerden sık sık bahsederken, yaş sınırı dışında fikri olarak gençliği yani, fikirde yeniliği ifade etmiştir. O'nun şu sözü çok anlamlıdır:“Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir.
Onun içindir ki bu ülkeyi gençliğe emanet etmiştir.Kurtuluş meşalesinin başladığı 102 yıl önceki bu günde ,son nefesimize kadar temiz berrak bir havayı soluduğumuz bağımsız bir ülkede yaşamanın sevincini yaşıyoruz.
Oysaki 30.Ekim.1918 de Mondros mütarekesiyle işgale uğrayan bu güzel vatan,Sevr antlaşmasıyla parçalanan Türkiye'm,ağızlarında salya sümük ta İngiltere'den Fransa'dan,Yeni Zellanda'dan gelen kendilerine insan diyen zavallılar,bizi parçalayıp,bölüp yutmak için paravan kullandıkları Yunanlılar'la ta Anadolu'nun içlerine kadar gelerek korumasız yaşlılarımızı,hamile kadınlarımızı,boğazlayarak ülkemizin içinde bulunan Türk'üm diyen satılmışlarla kan içenler bugün sözüm ona bizi AB ye almamak için savaş veriyorlar.
Zaten haçlı ruhu ile kurduğunuz bu topluluğa girmek istemiyorum ben kendimce ama sen bu ırkcılığı bırakmadıkca iyi bir devlet olabilme şansına sahip değilsin.
Bakınız ABD başkanı Biden İsraille 800 küsür liralık silah  satarak çoluk çocuğun katledilmesine rehberlik ederken Ülkemizi Ermeni soykırımı ile suçlama cesaretini gösterecek kadar katil bir devletin başı olmaktan geri kalmayacak.
,Avrupa'nın göbeğine terör taziye çadırı koyduracaksın sonra ülkeme  ahkam keseceksin.Bu ülke özgürlüğü için bunca şehidini toprağına verecek senin Kurtuluş savaşında yapamadığını şimdi masa başında yapmaya kalkacaksın yok beyler bu ülke o kadar ucuz değil 
bu ülkede halen haydin cenke denildiğinde fırlayıp gidecek binlerce yaşlısı ve genci var ama biz diyoruz ki bu ülke herkese
 bol isteyen istediği kadar hür yaşasın,aksini düşünen varsa onlarda bu ülkeden defolup gitsin. Kurtuluş mücadelesinde bizi içten satmaya kalkanlar,gibi yine Avrupalıya şirin görünmek isteyenler var unutmayın ki bu millet yine bir güneş doğurur. 
Bu ülkede vatanı için hiç tereddüt etmeden ölecek çok vatanını seven milliyetçiler vardır, herkes hesabını ona göre yapsın.
Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihindeki önemli olaylardan biri 
Atatürk'ün Samsun'a ayak basışıdır. Atatürk'ün 16-19 Mayıs 1919 İstanbul'dan başlayan yolculuğu bir kurtuluş dönemini simgeler. Samsun'a ayak basışının taşıdığı önem Atatürk'ün Büyük 
Nutku'nu 19 Mayıs 1919 Samsun'a çıkışı ile başlatmasından anlaşılmaktadırBu yazı 4990 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI