Bugun...


Bilal Güley

facebook-paylas
“AĞLARSA ANAM AĞLAR GERİSİ YALAN AĞLAR”
Tarih: 03-05-2019 08:27:00 Güncelleme: 03-05-2019 08:27:00


Bir şeylerin kıymetini bilmek ancak kaybedince anlaşılırmış. Bizlere büyükleriemiz ne derdi terleyerek kazanmazsan elindeki varmığın kıymetini bilemezsin, Kıymetini bilmediğin ve hor kullanılan ne olursa olsun hemen sorarlar (Baba Malı Mı? – Alın Terimi ?) insanlar bazı şeyleri kendi tırnaklarıyla kazıya kazıya kazanırsa o kazandıkları ne olursa olsun gözlerinden bile korurlar. 
Kendi kazançları değilse Baba'dan veya Atalarından miras kaldıysa onun hiç kılmeti ve değeri olmaz. Çünkü o varlıklarını elde etmek için herhangi bir uğraşımda bulunmadığı, çaba sarfetmediği deyim yerinde ise terteleye terleye kazanmadığı için o kişinin veya kişilerin gözünde  bunların hiçbir değer ve önemi yoktur.
Şimdi Bu tekerlemelerde nereden çıktı diyeceksiniz…???
Ölüsü olan bir gün ağlar,
Delisi olan hergün ağlar,
Şu anda bizim delimiz var bir yıl ağlayacağız..
Türk Futbolunun örnek teşkil eden Yeşil Çınarı artık yok oluyor, Bu çınarı kaderine terk edenlerden bunun hesabını sormak gerekiyor. 
Türk Futboluna büyük isimler yetiştiren Sırasıyla önce Amasyaspor olarak sonrada Yeni Amasyaspor olarak Amasyamızı Futbol otoritelerinde büyük başarıyla temsil ederek yıllarca İkinci lig'de oynalan ve Her yıl Türkiye Ziraat Kupasında Büyük başarılara imza atarak gruplara kalarak Amasya'ya TÜrkcel Spor Lig takımlarının gelmesini sağlayan Yeşil Çınarımız Yeni Amasyaspor'umuz artık maalesef amatör küme'de mücadelesine devam edecek.
Türkcel Süper liginde mücadele eden ve Şampiyonluk mücadelesi veren Başakşehir Belediyespor'un bile 500-1000 kişilik seyirci kitlesine oynarken Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Yeni Amasyaspor'umuzun 5-6 bin kişilik seyirci kitlesine oynayarak Türkiye'nin örnek teşkil edecek bir seyirci kitlesine sahip olan Bir kentin Amasya'nın futboldaki temsilcisi Yeni Amasyaspor'un hemde 3-5 trilyon lira para harcayarak küme düşmesi gerçekten de yürekler acısıdır.
Yeni Amasyaspor son 5-6 sezondur sezon başlarında hep şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurarak rakiplerinin korkulu rüyası haline gelmesine rağmen ne yazık ki kişisel beceriksizlik ve sen – ben kavgalarıyla giden şampiyonlukların peşinden her yıl yakılan ağıtlarla yeni sezonda yeni ümitlerle başlıyorduk. 
O sene bu sene diye diye ne yazık ki Yeşil Çınarımızı 3-5 trilyon para harcayarak Amatör Kümeye düşürenler Amasya tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.
Son Yıllarda Yeni Amasyaspor'a talip olan ve İlk dönemde istek ve arzuları geri çevrilen daha sonraki dönemde Olağan Genel kurul'la göreve gelen mevcut Yönetim göreve geldiğinde hedeflerinin Yeni Amasyaspor'a kurumsal bir kimlik kazandırmak olduğunu belirtmişlerdi. 
Kurumsallığın adı mı değişti yoksa Amasya Halkının gözünü boyamaya çalışanlar sonucun buraya geleceğini düşünemediler mi? 
Kimse Yeni Amasyaspor'un üzerinden ne siyaset ne de kariyer yapmaya kalkamaz. Yeni Amasyaspor  Şehadeler şehrinin şehzade vatandaşları Amasya'nın malıdır. Hep de öyle kalacaktır. Herkes gitsin kendi işiyle uğraşsın.
Bu takımı küme düşürenler yarın memleketi terk edince (Belki de terk ettiler) ama şimdi Amasyalı sporseverler “ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar” Türküsünü bir yıl boyunca söyleyecekler.
Sosyal Medyayı çok iyi kullanarak Büyük balon projelerle gelenlerin Yeni Amasyaspor'u Amatör Küme'ye düşürmelerinde emeği geçenleri Amasya halkı adına vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz.
 Futbol şehri olan Amasya'mız ne yazık ki bundan böyle futbol zevkinden mahrum kalacaklar. 
Yeni Amasyaspor'umuzu küme düşürenleri vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz..
Her şeye rağmen Yeni Amasyaspor'umuzun bu yıl Birinci Amatör Küme'de şampiyon olması halinde yine İlçe Takımımız olan Merzifonspor'la 2020 Nisan veya Mayıs ayında play-aut maçı yaparak tekrar Bölgesel Amatör Lig'deki yerimizi alacağımızı ümit ediyoruz. Taraftarlarımızdan sabır ve destek bekliyoruz...Bu yazı 3043 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI