Bugun...T.C.SULUOVA İCRA DAİRESİ 2021/145 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


facebook-paylas
Tarih: 06-06-2022 09:19

 T.C.SULUOVA İCRA DAİRESİ 2021/145 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Amasya İl, Suluova İlçe, 863 Ada, 3 Parsel, MAGOSA Mahalle/Köy, Amasya ili suluova ilçesi magosa mahallesi 863 ada 3 parsel numaralı 945,60 m2 yüzölçümlü "Bahçeli Kargir Ev Ahır Samanlık" nitelikli taşınmazdır. 1 Adet ev nitelikli tek katlı betonarme karkas yapı , 1 adet tek katlı ahır nitelikli yığma kagir yapı bulundğu görülmüştür ev olarak kullanılan yapının iç duvar sıva ve boyasının yapıldığı ve kapı ve pencere doğramalarının yıprandığı görülmüştür mesken olarak kullanılan 3 oda, 1 mutfak, 1 salon, banyo, tuvalet bulunmaktadır. evin ısınma soba olup mutfak kısmının çok fazla yıprandığı ve ev zemininin tamamen beton olduğu tavan kaplamaların ise ahşap ters tavan ile imal edildiği tespit edilmiştir. taşınmazda yapılan ölçümler sonucunda toplam inaşaat alanı 80,00m2 ahırın inşaat alanı 275 m2 olarak hesaplanmıştır ahır yapısı 275 m2 alan içerisinde bir kısmı samanlık bir kısmı büyükbaş hayvanlar için ve diğer kısmının ise küçükbaş hayvanlar için kullanıldığı tespit edilmiştir. taşınmazın şehir merkezine 2km, adliyeye 1km, devlet hastanesine 1.5 km, Suluova- Samsun karayoluna 750 mt., mesafede konumlanmıştır taşınmaz 50 mt doğusunda Samsun-Sivas demiryolu bulunmakta olup Suluova şeker fabrikasına ise 500 mt mesafede yer almaktadır.

Adresi                          : Amasya İli, Suluova İlçesi, Magosa Mah. Ada 863, Parsel3 Suluova /

                                     AMASYA

Yüzölçümü                   : 945,60 m2Arsa Payı : TAM

İmar Durumu                 : İMARLI İnşaat tarzı PARSELASYON VE İMAR DURUMUNAN

                                     AYNISIDIR. 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANI İÇERİSİNDE

                                     KONUT ALANINDA KALMAKTADIR. İNŞAAT NİZAMI AYRIK NİZAM

                                     ÜÇ KATTIR (A-3)

Kıymeti                        : 318.750,00 TL

KDV Oranı                    : %18

Kaydındaki Şerhler        : Diğer : 08/02/2010 TARİH ve 368 YEVMİYE NOLU REHİNE AİT, F

                                     İPOTEĞİN SERBEST DERECEDEN İSTİFADE HAKKI VARDIR. Ve    

                                     Tapu kaydında olduğu gibidir

1. Satış Günü               : 27/07/2022 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü               : 23/08/2022 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri                     : SULUOVA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ BORSA MAH. ATATÜRK

                                     BULVARI NO:213 SULUOVA / AMASYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/145 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
Bu haber 214 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER RESMİ İLAN Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI