Bugun...MUKADDER AKIBET İLE YÜZLEŞECEKSİNİZ

Gelecek Partisi Merzifon İlçe Başkanı Hacı Bekir Kurt “Mukadder akıbet ile yüzleşeceksiniz” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 09-08-2022 08:29

MUKADDER AKIBET İLE YÜZLEŞECEKSİNİZ

Gelecek Partisi Merzifon İlçe Başkanı Hacı Bekir Kurt “Mukadder akıbet ile yüzleşeceksiniz” dedi.

Kurt açıklamasının devamında “Sabah gazetesinin oldukça liyakatli, belagatte mahir ve mecaz bir yazarı olan, cumhur başkanı ve AKP genel başkanı sayın R. T. Erdoğan'a yönlendirdiği soru ile adını duyduğumuz sayın Okan Müderrisoğlu ile ilkeli yayın, meslek ve kişisel ahlak, tarafsız, seviyeli yayıncılık konularının ne kadar öneme haiz vasıflar olduğu bir kez daha aşikar oldu.. Tam bir şark kurnazı edası ile sayın Erdoğan'a şöyle dedi: ''Bazen içiniz cız ediyor mu? Bir tarafta Saadet partisi var milli görüşe sahip çıkıyor, bir tarafta sizinle bir dönem yol yürüyen önemli makamlara gelenler var, ayrı partiler kurdular. Geriye dönüp bakınca onlar için ya da bu süreç için bir tanımınız, değerlendirmeniz olur mu?

 Soruya bakar mısınız? Hakaret ediniz, küfrediniz, hain, illet, zillet deyin! Babında, malumun beyanına vesile ve zemin olunan, kışkırtıcı, sabote edici, sosyal ilişkilere ve asgari iletişime kan doğrayıcı, hunhar bir his ve garezle sorulan soru soru değil, tahrik kâr, parmak sallayıcı ve provoke edici bir yönlendirmedir. Hal bu iken, cevapta tam da planlandığı gibi öfke hiddet ve hakaret içerikli oluyor haliyle.

 Diğer taraftan bu soru Sayın Davutoğlu ya da Sayın Babacan'a sorulsaydı veyahut eski Türkiye siyasi simaların her hangi birine tevcih edilse idi cevap, soru sahibini nazik ama nüktedan bir eda ile doğduğuna pişman edilir, bir daha bu tür provokasyona sebebiyet te önlenmiş olurdu. Ya da hizmetlerinden, başarılarından dolayı ve ahde vefa gereği, devlet adamı vakarı ile takdir ve teşekkür sözleri sarf edilirdi. Kaldı ki; bakanlığı döneminde şahsi şirketinden devlete fahiş fiyat ile dezenfektan satan Sayın R. Pekcan'a böyle yapıldı. Yani aynı safta olmak, kusuru ve cürmü kapatmaya ve hatta takdire şayana kâfi olabilmekte, baskılar savılabilmekte.

 Nezaket ve nezahet ile, uhulet ve suhulet ile ve devlet adamı tavrı ile yanıt beklediğimiz bu maksatlı soruya belki en ağır ama, mesnetsiz ve şaibe uyandıracak, kendisi dahil herkesi töhmet altına koyacak türden olması manidar. '' O tür bir değerlendirmeyi zul addederim. Onu onların düşünmesi lazım. Onlar nasıl bir ihanet içinde olduklarını kendilerinin düşünmesi lazım. Onlar o makamlara kendi layık oldukları için gelmediler, o makamlara getirildiler. Eğer onlara bakanlık, başbakanlık verildiyse; onlara bir irade o makamları verdi. Ama onlar bunun kadir kıymetini bilemedi, ha keza diğeri de aynı. İhanet. O makamlara layık oldukları için gelmediler... Başbakanlık, bakanlık bir ''irade'' ile verildi onlara''

 Bu iki şekilde okunabilir: 1- o irade benim, benim sayemde, benim gölgemde, benim lütf- u keremim, benim şahsı şahanemdir.

2- Belirli, u/a odak, lobi ve şer güçler iradesi.Her iki halükarda da vahim bir nitelemedir. Biri kibir, böbür ve gurur içerirken, diğeri bir teslimiyet, ele geçirilmişlik ve maşa olmak barındırmaktadır.

 Diğer taraftan da akla şu soru gelmez mi? Sizi bu mevki ve makamlara hangi irade getirdi” diye konuştu

ONUN ÖĞRETİ, GÖRÜŞ VE TEŞKİLATLARINI KULLANDINIZ

 Biz 'siyasette ahde vefa olmaz' diye biliyoruz ancak, siz birlikte yola çıktığınız arkadaşlarınızı ve kendinizi, size bir çok mevki ve makama ulaştıran cennet mekân N. Erbakan 'a yaptıklarınız ile maruz bırakmış oluyorsunuz diyen Başkan Kurt” Üstelik onun öğreti, görüş ve teşkilatlarını kullandınız. Sayın Davutoğlu kendi partisini sil baştan, sıfırdan ve devlet yardımı almadan, gönüllü hareketi ile yaptı. Ona keza Sayın Babacan' da aynı şekilde. İhanet yaftalaması tutmaz, iftira ve kara leke olarak Türk siyasi tarihine geçecektir. Layık olmadıkları halde başbakan, ekonomiden sorumlu bakan, baş danışman, akademisyen, dış işleri bakanı, sizden önce büyükelçi olan kıymetli siyasilere böyle bir yakıştırma size oy kazandırmayacak aksine, kaybettirecek. Bu insanlar toplumumuzun teveccühlerine, doğruluk ve dürüstlükleri ile mazhar olmuş insanlar. Son dönem bakanlarınız ve siyasi figürleriniz ile mukayese ediyor halkımız ve tercihe dönüşüyor. Sizin için dayanılmaz, tahammül edilemez taraf bu. Bu insanlar milletimiz nezdinde kendilerini ispat etmiş, belirli kariyer ve kalite sahibi, şahsına münhasır siyasi partileri olan, vatana hizmet ve devletine, milletine aşkla bağlı, çalmamış, çırpmamış ve aksine bu verdiğinizi iddia ettiğiniz makamları elinin tersi ile kenara itmiş, RIZKIN SAHİBİ ALLAH CC 'dür diyen ve ondan bekleyen insanlar. Eğer muktedir bir irade mevcut ise bunu, bu fahiş hayat pahalılığı, hiper enflasyon, kur ve kıtlık sorunlarının çözümü için kullanınız! İrade buyurun da, fakir-fukara, garip ve gureba can bulsun, huzura ve refaha ersin.

 Bizce bu isnatların tek izahı ve anlamı var; yenilmekten korkuyorsunuz, hesap vermekten ve vebalden korkuyorsunuz. MUKADDER AKIBET İLE YÜZLEŞECEKSİNİZ, ŞERH OLSUN” ifadelerini kullandı

 

 
Bu haber 245 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI