Bugun...MERZİFON'DA MİTİNG, YÜRÜYÜŞ VE TOPLANMA ALANLARI YENİDEN BELİRLENDİ

Merzifon Kaymakamlığı tarafından miting, toplanma alanı, yürüyüş güzergahları, toplanma alanları, dağılma güzergahları ile afiş ve pankart asılacak yerler hakkında bir açıklama yapıldı.

facebook-paylas
Tarih: 29-01-2018 09:24

MERZİFON'DA MİTİNG, YÜRÜYÜŞ VE TOPLANMA ALANLARI YENİDEN BELİRLENDİ

Merzifon Kaymakamlığı tarafından miting, toplanma alanı, yürüyüş güzergahları, toplanma alanları, dağılma güzergahları ile afiş ve pankart asılacak yerler hakkında bir açıklama yapıldı.
Merzifon İlçe Kaymakamlığı tarafından toplanma, yürüyüş güzergahları ve miting alanları ile ilgili şu bölgeler belirlendi:
Cumhuriyet Meydanı Miting Alanı: (Pazartesi Günü ile Resmi Anma ve Kutlama Günleri Hariç) Toplanma Alanı: Gösteri yürüyüşü için hazırlık ve toplanma yeri olarak, Şehit Yüzbaşı Murat Özaydın Meydanı Havacılık Anıtının önündeki alan. Yürüyüş Güzergâhı: Toplanma alanı olan Şehit Yüzbaşı Murat Özaydın meydanından başlayıp şehir merkezi yönünde Cumhuriyet Caddesinin Atatürk Meydanına kadar olan bölümü. Miting Alanı: Kara Mustafa Paşa Camii ile Atatürk Anıtı arasında kalan meydan belirlenmiştir. Pankart Asılacak Yerler: Şehirlerarası otobüs terminali önündeki ışıklı kavşaktan başlayıp, şehir merkezi istikametine doğru devam eden ve Şehit Yüzbaşı Murat Özaydın Meydanında son bulan Cumhuriyet Caddesi hariç, diğer cadde ve sokaklarda içeriği suç teşkil etmeyen pankartlar Mülki Amirlik oluru ve belediyenin göstereceği noktalara asılabilir.
Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü, Yer ve Güzergâhları
Temel hak ve özgürlüklerden olan, anayasa ve yasalarla güvence altına alınan “toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının” özgür bir ortamda anayasa ve kanunlarla belirlenen esaslar çerçevesinde kullanılması, sivil toplum kuruluşları ile tüzel kişiliği bulunmayan diğer oluşumların ve gerçek şahısların itibar-istifade edecekleri ilçemiz sınırları içerisindeki ilk toplanma alanı, yürüyüş güzergahı, toplantı alanı, dağılma güzergahları, afiş ve pankart asılacak yerler 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 6. maddesi ve bu kanunun uygulanmasına dair yönetmeliğin 3.maddesi uyarınca Kaymakamlık
Makamının 16/01/2018 gün ve 2018/186 sayılı kararı ile belirlenmiş olup; söz konusu alanlarla ilgili bilgiler aşağıya çıkarılmıştır. İlan olunan bu karar ve tedbirlere uymayan, tatbik ve icrasına muhalefet eden, 
müşkülat gösteren veya riayet etmeyenler hakkında 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun ilgili maddeleri ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'nun 42. maddesi uygulanacaktır. 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 6.maddesi gereğince tespit ve ilan olunur:
Cumhuriyet Meydanı Miting Alanı (Asıl Alan) : Pazartesi Günü ile Resmi Anma ve Kutlama Günleri Hariç. Merzifon da kullanılacak öncelikli toplanma alanı, gösteri yürüyüşü güzergâhı ve miting alanı olarak belirlenen yerlerin ayrıntıları aşağıya çıkarılmış, basit krokiler hazırlanmıştır. Buna göre; 1- Toplanma Alanı: Gösteri yürüyüşü için hazırlık ve toplanma yeri olarak, Şehit Yüzbaşı Murat Özaydın Meydanı Havacılık Anıtının önündeki alan, 2- Yürüyüş Güzergâhı: Toplanma alanı olan Şehit Yüzbaşı Murat Özaydın meydanından başlayıp şehir merkezi yönünde Cumhuriyet Caddesinin Atatürk Meydanına kadar olan bölümü, 3- Miting Alanı: Kara Mustafa Paşa Camii ile Atatürk Anıtı arasında kalan meydan belirlenmiştir.
Perşembe Pazarı Miting Alanı (Alternatif Alan): Perşembe Günleri Hariç. Merzifon da kullanılacak alternatif toplanma alanı, gösteri yürüyüşü güzergâhı ve miting alanı olarak aşağıda ayrıntıları yazılı yerler belirlenmiş olup, basit krokiler hazırlanmıştır. 
Buna göre;  1- Toplanma Alanı: Taştan Sönmez Caddesi üzerinde, Abdurrahim Rumi Sokak ile Murat Sokağın kesiştiği, öğretmenevi karşısındaki kavşak alanı, 2- Yürüyüş Güzergâhı: Taştan Sönmez Caddesini batı yönüne takiben, Hitit Market önündeki ışıklı kavşağı geçerek, Cahit Koşkar Caddesine, buradan Kapalı Pazar ve Fuar Alanının yanındaki giysi pazarı olarak kullanılan boş alana kadar olan mesafe, 3- Miting Alanı: Merzifon Belediyesi Kapalı Pazar ve Fuar Alanın batısında kalan, kuzeyi Cahit Koşkar Caddesi, batısı Gazeteciler Sokak ve güneyi Şeyh Şamil Caddesi ile sınırlı olan boş alanın alternatif olarak kullanılması uygun görülmüştür.
AfİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER: Düzenleme Kurulunun bildirimleri ekinde örnekleri sunulan afiş ve pankartlar, Merzifon Kaymakamlığının vereceği “Olur” doğrultusunda; Merzifon Belediye Başkanlığının uygun göreceği yerlere asılacaktır. Ayrıca siyasi parti binaları ile seçim irtibat bürolarına da afiş ve pankart asılabilecektir. Afiş Asılacak Yerler (Raket Panolar ve Billboardlar); Afiş asarken, İlçe Belediye Başkanlığınca tesis edilmiş ve işletilen veya diğer gerçek-tüzel kişiler tarafından belediyeden işletme hakkı devralınmış ve halen kullanılan 
Billboardlar ile Raket Panolar kullanılacak, ilgili kişi ve kurumlardan izin alınmak suretiyle konusu suç teşkil etmeyen afişler asılabilecektir. Pankart Asılacak Yerler; Şehirlerarası otobüs terminali önündeki ışıklı kavşaktan başlayıp, şehir merkezi istikametine doğru devam eden ve Şehit Yüzbaşı Murat Özaydın Meydanı'nda son bulan Cumhuriyet Caddesi hariç, diğer cadde ve sokaklarda içeriği suç teşkil etmeyen pankartlar Mülki Amirlik oluru ve belediyenin göstereceği noktalara asılabilir. Ayrıca;  1-Reklam ve duyurular haricindeki, toplantı ve gösteri yürüyüşlerine çağrı ve propaganda niteliği taşıyan afiş ve pankartlar asılmadan önce, birer örneğinin imzalı vaziyette Mülki Amirliğe bildirim ekinde sunulmasına, 2-Tüm afiş ve pankartlar asılmadan önce, Mülki Amirlik oluruyla yer tahsisi için Belediye Başkanlığına müracaat edilmesine,   3-Belediye Başkanlığının belirlemiş olduğu yerler haricinde gelişi güzel yerlere (kamu binaları ile resmi dairelerin duvarlarına, tarihi, kültürel ve turistik yapılara, okul, ibadethane ve mabetlerin duvarlarına, anıtlara, trafik levhalarına, elektrik trafo-pano ve direklerine, park-bahçe donanımlarına, kent mobilyalarına, cadde ve sokak kaldırımlarına, köprü ayaklarına, duvarlara, inşaat korkuluklarına, vs. rızası olmaksızın özel kişilere ait alanlara) afiş ve pankart asarak çevre kirliliğine sebebiyet verilmemesine,  4- Afiş asma işlemi sırasında yaya ve araç trafiğinin aksatılmamasına, 5- Afiş ve pankart asma işinde 18 yaşından küçüklerin ve öğrencilerin çalıştırılmamasına,   6-2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa göre düzenlenen yasal etkinlikler kapsamında miting alanına ve diğer izinli yerlere asılan afiş ve pankartların etkinlikler sonunda kaldırılmasına,  7- İzinsiz olarak 3.maddede belirtildiği şekilde, afiş ve pankart asılması halinde ve izinli olarak gerçek veya tüzel kişiler tarafından asılan afiş ve pankartların etkinlik hitamı kaldırılmaması halinde, 5326 Sayılı Kanunun 42. maddesi hükümlerinin Belediye Başkanlığınca uygulanmasına, 2911 Sayılı kanunun 6.maddesi ve aynı kanunun uygulanmasına dair yönetmeliğin 3.maddesi ile 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun 32/ç maddesi gereğince alınan işbu kararın Kaymakamlık internet sitesi ve yerel gazetelerde ilan edilerek, ilan tarihinden (15) gün sonra uygulanmasına karar 
verilmiştir.”
Bu haber 6547 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI